Чому ми лідери по темпам росту захворюваності на коронавірус?

Чутка пішла, що скоро розформують МВС. В’язниці розпустять. Гроші, які звільняться, підуть на будівництво доріг… А хто і як буде боротися з злочинністю? Органи МВС замінить міністр охорони здоров’я Степанов, який буде з телевізора закликати: “Не порушуйте правила дорожнього руху і ні в якому разі не сідайте п’яними за кермо, не крадіть, не вбивайте, не хуліганьте, не використовуйте зброї проти інших, і т.п. А якщо ці порушення закону будуть зустрічатися, то винен сам народ. А Президент, Уряд, я ні в чому не винні. Винні місцеві органи влади і народ”.

На цю думку мене навели щоденні заклики міністра Степанова до народу України: “Потрібно носити маски, потрібно дотримуватись соціальної дистанції, ай-я-я, а із-за того, що хтось не дотримується і не носить, всі хворіють. А ми ні в чому не винні. Винен сам народ. В крайньому випадку винні місцеві органи влади, які організовують масові заходи”.

Нагадаю шановним урядовцям, що слово «відповідальний» означає, що саме ця людина приймає рішення, керує і відповідає за свої рішення. Азбука професійного управління – відповідальний повинен бути один. І він не має права говорити, що в мене не вийшло, бо мені заважає народ. А за темпи поширення хвороби хто несе відповідальність? Народ? Місцеві органи влади? Зеленський, Шмигаль, Степанов, Ляшко? Хто?

Страшно. Страшно, коли за протидію хворобі ніхто не відповідає. Людина, яка повинна захищати лікарів, які стали «рабами», «заручниками» ситуації, на яких падає безвідповідальність уряду і МОЗ, так от, ця людина, не те, що не захищає лікарів, не вимагає карантину задля того, щоб медицина справлялась з напливом хворих – стоїть по іншу сторону барикади. І переживає, що економіка України постраждає, якщо буде ще один локдаун?! Переживає за місцеві вибори. Що це, боязнь за своє місце? Місце міністра. Тому відповідальність Шмигаля за економіку тут же стає відповідальністю Степанова. А безвідповідальність за медицину стала безвідповідальністю Степанова.

А що робиться на місцях. В очах сьогоднішніх керівників держави і місцевих органів влади бакси і владні булави. Їм все рівно, як живуть лікарі. В яких умовах працюють. У них в головах вибори, вибори, вибори… І всі рішення і дії задля перемоги на виборах, а не задля того, щоб зупинити темпи розвитку хвороби. І якщо від цього буде тисячі нових хворих, так це ж не на очах мерів і керівників уряду. Це на руках лікарів. Які ризикують своїм життям, інколи без ніяких доплат, а інколи і без зарплати…

Україна – не Китай. Китай, який потужно розвивається, і який переборов коронавірус. Страшно. Страшно, що ми живемо в країні яка стала лідером в світі по темпам росту захворюваності на коронавірус. На відміну від інших країн, у нас ще не закінчилась перша хвиля захворюваності на COVID-19. Бо ніхто після березня не боровся з розповсюдженням цієї хвороби. Страшно жити в країні, в якій уряд не те що нічого не робить, щоб зупинити ці темпи, а навіть “краде” гроші з фонду боротьби з коронавірусом на будівництво доріг. Замість того, щоб компенсувати бізнесу втрати від карантину. Щоб не працювали нічні клуби, ресторани і кафе, які стали розплідниками хвороби. Адже там точно ніхто не дотримується карантинних вимог. І щоб всі відчули, що порушення карантинних вимог – це порушення закону. В першу чергу мери міст, організатори концертів, власники кафе, ресторанів, нічних клубів. За яке невідворотнє покарання. Замість того, щоб ще з 1-го вересня перевести навчання в дистанційну форму, а не чекати, поки захворіють ще десятки тисяч, а помруть сотні людей. А тим, хто не може придбати комп’ютер, з фонду надати відповідну допомогу. Не тоді вводити карантинні обмеження, коли місця в лікарнях вже заповнені. А ввести їх для того, щоб були не заповнені ці місця.

Інші країни вводять обмеження, а наші керівники держави заявляють, що ми вводити обмеження не будемо. До виборів точно. Не хочеться бути грубим, але треба. Таке відчуття, що ми живемо в країні дурнів. І в першу чергу їх багато в керівництві країною. Не були б дурнями, не стали б лідерами в темпах росту захворюваності на коронавірус!

Не сприйміть мої слова як рецепт боротьби з коронавірусом. Я не фахівець, і не відповідальний за це. Але я громадянин України. І хочу, щоб ми були лідерами не по темпам розповсюдження, а по вмінню стримувати цю хворобу. А для цього, в першу чергу, потрібно, щоб в моїй країні був відповідальний за боротьбу з цією хворобою, який знає, що робити, щоб взяти її під контроль. І це робить!

Ю.Тесля 09.10.2020 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *